ضرب و شتم مهدی محمودیان به دلیل نامه نگاری در ایام حبس

 جرس: درحالیکه منابع حقوق بشری دو روز پیش اعلام کرده بودند مهدی محمودیان از بند چهار زندان گوهردشت به نقطه ای نا معلوم منتقل شده، روز جمعه منابع خبری جنبش سبز، از ضرب و شتم شدید مهدی محمودیان در بند دو الف سپاه پاسداران خبر دادند.

به گزارش کلمه، مهدی محمودیان، روزنامه نگار زندانی، هفته گذشته توسط بازجویان سپاه به دلایل نامشخص و در حالی که مشغول گذراندن حکم شش سال زندانش بود، به بند دو الف سپاه منتقل کردند.

بر اساس این گزارش، در تمام راه انتقال این روزنامه نگار زندانی از کرج تا اوین، ماموران او را به شدت مورد ضرب شتم قرار دادند.

همچنین در بند دو الف هم این ضرب و شتم با باتوم ادامه یافت و محمودیان ضمن بازجویی مجدد مدام با کلمات رکیک بازجوها مواجه بود که او را به خاطر نگارش نامه هایی از زندان تهدید می کردند.

گزارش مذکور می افزاید شدت ضرب و شتم ها تا حدی بوده که گفته می شود مهدی محمودیان بی‌هوش شده و بازجویان مجبور شده‌اند او را به بهداری زندان منتقل کرده و دستگاه اکسیژن به او وصل کنند.

مهدی محمودیان چندی پیش به دلیل مشکلات قلبی در بیمارستان بستری بود و مسوولان زندان خود می دانند که او وضعیت جسمانی نامناسبی دارد.

گفتنی است، بازجویی یک زندانی که در حال گذراندن حکم زندانش است غیر قانونی می باشد.

مهدی محمودیان، روزنامه نگار و فعال حقوق بشر، در تاریخ ٢۶ شهریور ٨٨، در جریان اعتراضات به نتایج انتخابات ریاست جمهوری، بازداشت و به زندان اوین منتقل شد.
این مسئول ستاد اطلاع رسانیِ جبهه مشارکت و افشاگر فجایع بازداشتگاه کهریزک، در دوران زندانش نامه ای را خطاب به رهبری منتشر کرد که در آن پرده از وضعیت بسیار نامناسب زندان رجایی شهر بر می داشت.

تارنمای «فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران»، اوایل هفته اخیر گزارش داده بود که محمودیان از سالن ایزوله شده بند چهار زندان گوهردشت کرج تحت عنوان انتقال به دادگاه فرا خوانده شد و از آن روز بازنگردانده نشده است.

گزارش دیگر تارنمای کلمه نیز، از وضعیت نامناسب جسمی مسعود باستانی، روزنامه نگار زندانی و خودداری مسوولان زندان رجایی‌شهر و دستگاه قضایی از اعزام وی به بیمارستان خبر می دهد.

0 comments:

ارسال یک نظر