تغییر ناگهانی رئیس سازمان میراث فرهنگی

درحالیکه از هفته پیش اخباری پیرامون برکناری روح الله احمدزاده کرمانی از ریاست سازمان میراث فرهنگی و تکذیب آن منتشر شده بود، در نهایت روز چهارشنبه چهاردهم دی ماه، رئیس دولت این معاونت را برکنار و فرد جدیدی را بعنوان متولی سازمان میراث فرهنگی و گردشگری منصوب کرد.

 به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت، محمود احمدی نژاد در حکمی سید حسن موسوی را به عنوان «معاون رییس جمهور و رییس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری» منصوب کرد و در نامه‌ای از "خدمات و تلاشهای ارزنده" روح‌الله احمدزاده کرمانی در سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری قدردانی کرد.

 متن حکم محمود احمدی‌نژاد بدین شرح است:

برادر گرامی جناب آقای سیدحسن موسوی
 سلام علیکم
 نظر به تعهد و تجارب ارزشمند، جنابعالی را به عنوان «معاون رییس‌جمهور و رییس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری» منصوب می‌نمایم.
 میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری از عرصه‌های مهمی است که شناسایی، شناساندن و بهره‌گیری هر چه بیشتر از آنها می‌تواند زمینه‌ساز پیشرفت سریع‌تر کشور گردد. توجه فراگیر به ذخایر عظیم فرهنگی، تاریخی و میراث گرانبهای مادی و معنوی موجب خودباوری، شکوفایی و بسیج توانمندی‌های ملی برای نیل به قله‌های رفیع پیشرفت و افتخار خواهد بود. این امر در کنار مزایای فراوان گردشگری، از جمله تحکیم وحدت ملی، رونق اقتصادی و ایجاد اشتغال بر اهمیت استراتژیک گردشگری تأکید می‌کند.
 صنایع دستی و هنرهای سنتی ایران که شهره آفاق است از مصادیق مهمر مریاث مادی و معنوی و از جاذبه‌های مهم گردشگری و فرصت انتقال هنر و فرهنگ این سرزمین است و از این‌رو شایسته برنامه‌ریزی گسترده‌تر است.
 انتظار می‌رود ضمن استفاده از نقطه نظرات و دیدگاه‌های کارشناسان، اساتید، هنرمندان گرامی و با استفاده از ظرفیت‌های بی‌پایان مردمی برای سرمایه‌گذاری هر چه بیشتر در حوزه‌های یاد شده، شاهد تداوم تلاش‌های مؤثر چند سال اخیر و ارتقای آن در آینده باشیم.
 موفقیت شما را در سایه توجهات حضرت ولی عصراز درگاه خداوند بزرگ مسألت می‌کنم.

متن نامه احمدی‌نژاد به روح الله احمدزاده کرمانی نیز به شرح ذیل است:

برادر گرامی جناب آقای روح‌الله احمد‌زاده کرمانی
 سلام علیکم
 اکنون که به دلیل پاره‌ای مشکلات شخصی از مسئولیت «معاونت رییس‌جمهور و رییس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری» استعفا داده‌اید، بدینوسیله از زحمات و خدمات ارزنده جنابعالی در دوران تصدی آن مسئولیت صمیمانه تشکر و قدردانی می‌کنم.
 ان‌شاءالله این زحمات در پیشگاه خداوند بزرگ مأجور خواهد بود و امیدوارم در مسئولیت دیگری در دولت و نیز در کلیه مراحل زندگی و خدمت به مردم عزیز و آرمان‌های بلند انقلاب در سایه عنایات امام عصر(عج) موفق و مؤید باشید.
 عزت و سعادت جنابعالی را از خداوند منان خواستارم.

گفتنی است، طی روزهای گذشته، خبر استعفای احمدزاده کرمانی از سازمان میراث فرهنگی و گردشگری بارها توسط رسانه ها مطرح شده بود، که روابط عمومی آن سازمان، موضوع را تکذیب کرد.

 خبرگزاری فارس پیش از این نوشته بود احمدزاده به دلیل اختلاف نظر با حمید بقایی، دبیر اجرایی هیات دولت و رییس پیشین سازمان میراث فرهنگی، از این سازمان می رود.

0 comments:

ارسال یک نظر

آخرین آخبار