موج جدید بازداشتها؛ سعید مدنی، فاطمه خردمند و احسان هوشمند بازداشت شدند

به دنبال موج جدید بازداشتها و در حالی که طی دو روز گذشته احسان هوشمند و فاطمه خردمند نیز بازداشت شده اند، سعید مدنی، عضو شورای فعالان ملی مذهبی ‌شنبه شب نبر پس از دستگیری به اوین برده شد.

بر اساس گزارش رسیده از تهران، سعید مدنی و همسرش در خیابان بازداشت شده و نیروهای امنیتی با مراجعه و بازرسی منزل شخصی و محل کار، کیس و هارد کامپیوتر مدنی و فرزندانش و تعدادی از کتاب ها و فیش های تحقیقی وی را با خود می برند.

این در حالی است که فاطمه خردمند روزنامه‌نگار و همسر مسعود لواسانی زندانی سیاسی که یک فرزند سه ساله دارد نیز روز گذشته پس از مراجعه ماموران امنیتی او را بازداشت کردند.

به نظر می رسد که این بازداشت بدلیل رفت و آمد این همسر زندانی تازه آزاد شده با خانواده زندانیان سیاسی باشد.

همچنین بر اساس گزارش دیگری، احسان هوشمند، روزنامه نگار و پژوهشگر مطالعات قومی، نیز بدنبال مراجعه شش مأمور به اسم مأمور مبارزه با مواد مخدر به منزل شخصی وی در تهران، دستگیر شده است.

در همین حال روز گذشته وزیر اطلاعات با اعلام خبر دستگیری تعدادی که به ادعای وی "دنبال اجرای طرح‌‌ها و برنامه‌های آمریکا در روند انتخابات مجلس نهم از طریق شبکه‌های مجازی و اجتماعی بودند"، گفت: دستگیرشدگان از طریق فضای مجازی با خارج از کشور ارتباطاتی داشتند که پس از کامل شدن اطلاعات در خصوص اقدامات‌شان آنها را دستگیر کردیم.

بنظر می رسد که این دستگیری ها در راستای انتخابات مجلس نهم باشد.

اصلاح طلبان در این انتخابات نامزدی ندارند و زمینه را برای شرکت در این انتخابات مهیا نمی دانند.

آزادی زندانیان سیاسی، رفع حصر از رهبران جنبش سبز و آزادی فعالیت احزاب و گروهها و رسانه های مستقل کف خواسته های اصلاح طلبان برای شرکت در انتخابات مجلس است.

0 comments:

ارسال یک نظر

آخرین آخبار