چند نمونه از قانون‌شکنی‌های «امام راحل» در نامه سرداران سپاه

جمعی از سرداران سپاه پاسداران جمهوری اسلامی با نگارش نامه‌ای خطاب به حسین علایی، نسبت به مواضع اخیر وی انتقاد کردند.

حسین علایی از فرماندهان سابق سپاه در یادداشتی سراسر کنایه‌‌آمیز موارد نقض حقوق بشر و قانون‌شکنی‌های علی خامنه‌ای را به وی گوش‌زد کرده بود و تلویحا گفته بود که اگر به تصحیح رفتارهای خود اهتمام نورزد به سرنوشت شاه سابق ایران دچار خواهد شد.

از سوی مقابل، این دوازده سردار سپاه که از طرفداران رهبر جمهوری اسلامی هستند، در نامه‌شان به علایی سعی کردند که ثابت کنند که موارد ذکر شده در یادداشت حسین علایی قانون‌شکنی نبوده و «امام راحل» نیز در برهه‌هایی چنین رفتارهایی را انجام داده است.

سرداران سپاه با ذکر این موارد ناخواسته به قانون‌شکنی‌ها و موارد نقض حقوق بشر از سوی خمینی اشاره کرده‌اند.

سرداران سپاه نوشته‌اند: «بیا با هم به گذشته سفر کنیم و با هم دهه اول انقلاب و با خمینی بودن را در خاطرمان مرور کنیم.»

این فرمانده‌هان سپاه به عنوان نمونه سرکوب جبهه ملی و ملی‌گراها را از سوی بنیانگذار جمهوری اسلامی ذکر کرده‌اند و گفته‌اند که سران ملی مذهبی قصد داشتند «اردوکشی خیابانی علیه انقلاب اسلامی» کنند.

نتیجه‌ای که از این بخش نامه سردارن می‌توان گرفت این است که همانطور که خمینی تظاهرات‌های اعتراضی را سرکوب می‌کرد پس خامنه‌ای نیز مجاز است اعتراضات را سرکوب کند.

در نامه سرداران سپاه همچنین به حصر غیرقانونی آیت‌الله شریعتمداری از سوی خمینی نیز اشاره و نوشته شده است: «آیا نیش قلم بر صفحه دل امام نشاندیم که چرا حامی کودتای نوژه را که عمری در کسوت مرجعیت به سر برده است حصر خانگی کرده‌ای؟»

در این نامه عزل آیت‌الله منتظری از سوی خمینی نیز موجه دانسته شده است.

همچنین سرداران سپاه، سرکوب هواداران سازمان مجاهدین خلق در زمان خمینی را یادآور شده‌ و گفته‌اند از خمینی نپرسیدند که چرا آنها را «از خود رانده‌ای؟»

سرداران سپاه در نامه خود نتیجه‌گیری کرده‌اند که چون در آن زمان به خاطر «پشتیبانی از ولایت فقیه» در مقابل این رفتارهای خمینی اعتراضی نکردند، اکنون نیز باید از رفتارهای مشابه خامنه‌ای حمایت کنند.

0 comments:

ارسال یک نظر

آخرین آخبار